Zalety profesjonalnych farb do włosów

farby do wlosow

Ostatnie posty

Wyjście z salonu fryzjerskiego z idealnie dobranym kolorem włosów to marzenie wielu kobiet, które oczywiście każda profesjonalna stylistka jest w stanie wykonać. Jedynie w teorii wygląda to tak, że wystarczy wskazać odcień z paletki, by go osiągnąć. Zamierzony i oczekiwany efekt uzyskuje się w drodze wielu mieszanin, stosowanych technik oraz umiejętności kombinowania. Do tego niezbędne są profesjonalne farby do włosów, te dostępne w drogeriach mogą po prostu okazać się niewystarczające.

Farby do włosów – czym się różnią?

Zasadniczo wszystkie farby do włosów są identyczne pod względem technologicznym, ponieważ zawierają w sobie zarówno barwniki, jak i utleniacze. Tak samo wygląda kwestia mechanizmu działania na włosy. Warto zatem poznać różnice, które decydują o tym, że to właśnie profesjonalne farby do włosów są najlepszym wyborem. Biorąc pod uwagę farby do włosów dostępne w wyspecjalizowanych sklepach fryzjerskich, takich jak Wyczesani.com, to powinno się zwrócić uwagę, iż kupuje się osobno krem koloryzujący i oksydant. Dopiero z tych dwóch składników w odpowiednim stężeniu powstaje gotowa farba. Przy czym proporcje są najważniejsze, a ich wskazaniem jest treść ulotki. Do odmierzenia właściwych ilości przydatna okazuje się oczywiście specjalna waga. Powstałe farby do włosów mają o wiele bardziej gęstą konsystencję, niż gotowe, zakupione w drogeriach. Dokonując po raz pierwszy zakupu składników do wymieszania, warto zapytać o rady osoby pracującej w profesjonalnych sklepie fryzjerskim, sam wybór kolorów może stwarzać problemy z wyborem jednego. Wśród różnic między farbami profesjonalnymi, a drogeryjnymi wyróżnia się także trwałość koloru. W pierwszym przypadku, jest ona po prostu dłuższa.

farby do wlosow

Farby do włosów z profesjonalnego sklepu

Sklep Wyczesani.com ma w swojej ofercie duży wybór pod względem kolorystyki farb do włosów. Wszelkie odcienie blond mają ciepłe ewentualnie neutralne barwy – od złotych po beżowe i zbliżone do naturalnych. Brak chłodnych odcieni wynika z faktu, że można sobie nim wyrządzić coś w rodzaju wizerunkowej krzywdy, zwłaszcza, gdy nie posiada się elementarnej wiedzy w dziedzinie koloryzacji. Farby do włosów ze sklepów fryzjerskich powstają dzięki właściwemu stężeniu oksydantu, a do odcieni blond najczęściej ma on stężenie od 9 do 12%. Upierając się przy wykonaniu farbowania na chłodny, jasny kolor, wystarczy zastosować nieco mniejsze stężenie. Profesjonalne farby do włosów są nieco droższe od tych w postaci gotowych mieszanek. Ale w parze z kosztami, idzie jakość oraz znakomite pokrycie, co od razu zmniejsza liczbę koniecznych do przeprowadzenia koloryzacji. Ponadto do ofert sklepów fryzjerskich wprowadza się często nowe kolory, a receptury poszczególnych składników są ulepszane. Ponadto wykorzystuje się najnowsze technologie, które w podobny sposób oddziałują na dokładność krycia i przy okazji pielęgnują w najlepszy sposób włosy. Zastanawiając się nad wyborem właściwego koloru, zawsze można zapoznać się z instrukcją odczytywania poszczególnych numerów farb.

Ostatnie posty