Wolumetria – po jakim czasie są widoczne efekty zabiegu?

wolumetria twarzy

Ostatnie posty

Trójkątna twarz to najbardziej pożądany kształt twarzy u kobiet. Jednak upływ czasu, dla wielu kobiet nie jest łaskawy i kształt twarzy zmienia się. Chcąc przywrócić twarzy odpowiedni kształt, a dodatkowo nawilżyć ja i odżywić, zaleca się przeprowadzenie zabiegu wolumetrii twarzy. Na czym polega poprawianie twarzy bez ingerencji skalpela?

Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria w Katowicach to zabieg odmładzający i upiększający. Dzięki niemu poprawione zostają rysy twarzy i przywrócony, tak zwany trójkąt młodości, ale bez użycia skalpela. Jest to zabieg mało inwazyjny, jednak powinien być przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. To zabieg skuteczny i pozwala w kontrolowany sposób zmienić wygląd i proporcje policzków, nosa, ust czy owal twarzy. W wybrane miejsce wprowadzany jest określony wypełniacz, najczęściej jest to podanie kwasu hialuronowego, tłuszczu czy biostymulatora.

Wolumetria twarzy – dla kogo?

Wolumetria twarzy, podobnie jak infuzja tlenowa w Katowicach, to zabieg który z powodzeniem może wykonać każdy. To kuracja dla każdego, kto chce opóźnić efekty starzenia się, zachować młody wygląd. Utrata jędrności i elastyczności skutkuje zwiotczeniem skóry i powstawaniem zmarszczek czy bruzd nosowo-wargowych. Wszystkie te osoby, które chcą mieć pełny owal twarzy, powinny zdecydować się na wolumetrię. Zapadnięta skóra pod oczami, opadające policzki, zmiana objętości w okolicy podbródka czy zmiana konturów twarzy, to również wskazanie do poddania się zabiegowi. . Metoda ta pozwala na wypełnienie zmarszczek, przez co skóra odzyskuje młody wygląd.

Wolumetria daje natychmiastowe efekty. Podanie kwasu hialuronowego i innych wypełniaczy poprawia nawilżenie tkanki i przywraca twarzy pożądany wygląd. Całkowity efekt widoczny jest po 2-3 tygodniach. Warto zaznaczyć, że efekt utrzymuje się nawet do półtora roku. Dla utrzymania efektów, zabieg można powtarzać. Jednak wówczas wykorzystywana jest znacznie mniejsza ilość substancji wypełniających.

Ostatnie posty