Wakacje Kreta 2021 – raj na wyciągnięcie ręki

wygoda

Ostatnie posty

Kto chociaż raz odwiedził grecką Kretę doskonale zdaje sobie sprawę z powodów dla których miejsce to zyskało przydomek raju. Jest to największa grecka wyspa znajdująca się na Morzu Śródziemnym, której uroki co rok odkrywają nieprzebrane tłumy wczasowiczów. Nie tylko Polacy doceniają jej unikatowy urok, ponieważ każdego sezonu przyciąga miliony turystów z wielu zakątków całego globu. Co takiego magicznego jest w tym miejscu?

Wypoczynek na plaży

Wiele osób do szczęścia nie potrzebuje wiele – wystarczy słoneczna pogoda, plaża i morze. Pod tym względem Kreta nie ma sobie równych. Oferuje w większości bardzo miękki i przyjemny w dotyku piasek w którym nie uświadczymy kamieni. Sieć hoteli i miejsc wypoczynkowych jest na tyle rozwinięta, że można liczyć na maksymalny luksus związany z wypoczynkiem na znajdujących się tutaj czystych i zadbanych plażach. Praktycznie wszystkie miejsca pokryte są parasolkami i leżakami, więc każdy może poczuć się tutaj w pełni komfortowo. Jeśli masz ochotę popływać to znajdziesz tutaj wiele sposobności ku temu, szczególnie w przypadku plaż znajdujących się nieopodal lagun.

Dobre jedzenie

Mówiąc o tym jakie mogą być wakacje w Grecji nie sposób nie wspomnieć o ich wyjątkowej kuchni. Ten naród lubi dobrze zjeść i kocha dzielić się swoimi przysmakami. W greckim menu występują oczywiście klasycznie ryby oraz inne owoce morza. Nie może zabraknąć także szerokiej gamy warzyw i owoców, a także mięs, gdzie prym wiedzie wołowina. Na przystawkę można otrzymać wino stworzone w znajdujących się nieopodal winnicach.

Zobacz także:  https://www.styl-uroda.pl/wlochy-2021-wakacje-w-rytmie-muzyki-i-dobrego-jedzenia/

Zwiedzanie

Greckie widoki mogą zapierać dech w piersiach. Wakacje na Krecie nie jest tutaj wyjątkiem. Nic więc dziwnego, że wiele osób oprócz wypoczynku na tutejszych plażach decyduje się na spacery uliczkami malowniczych miasteczek. Zaczynając zwiedzanie od wschodniej części wyspy zwykle turyści odwiedzają miasto Heraklion. To miasto portowe, którego część zarezerwowana jest na tutejsze lotnisko. Miejsce to można docenić ze względu na toczące się tu życie nocne. Nie zabrakło także możliwości zapoznania się z tutejszą kulturą, ponieważ centralnym punktem wielu wycieczek jest Muzeum Archeologiczne prezentujące zabytki starożytności.

W przypadku zachodniej części wyspy warto odwiedzić miasto Chania. Nie jest to tak bardzo rozrywkowe miejsce jak Heraklion, ale nie sposób odmówić mu rajskiego uroku. To idealne miejsce dla osób, które oczekują ciszy, spokoju, chwili kontemplacji i relaksu. Uliczki zachęcają do długich spacerów i odwiedzin tutejszych kawiarni i restauracji.

Aby zapoznać się z atrakcyjnymi ofertami wczasów na Krecie warto sprawdzić na to co ma do zaoferowania portal https://www.traveligo.pl/

Ostatnie posty