Sztuka wyboru odpowiedniej sukienki na wesele

Ostatnie posty

Wesele u najbliższej rodziny lub znajomych jest świetną okazją nie tylko do spotkania towarzyskiego, ale również hucznej zabawy do samego rana. Na tę okoliczność każda z Pań zaproszonych na uroczystość chce wyglądać przepięknie, w czym pomogą perfekcyjnie wykonany makijaż, fryzura i oczywiście odpowiednia kreacja. Sukienki na wesele powinny być dobrane pod względem wieku, figury, sylwetki oraz roli, jaką pełni się na przyjęciu weselnym. Inny krój jest bowiem przeznaczony dla mam pary młodej, inna natomiast dla świadkowej oraz koleżanki, czy dalszej znajomej.

Sukienki na wesele – czym się sugerować?

Oczywistym jest fakt, że ceremonia ślubna jest najważniejszym wydarzeniem dla Pary Młodej, to dwójka zakochanych w sobie ludzi jest najważniejszą atrakcją całej uroczystości. Jednak tak wyjątkowy dzień uświetniają również elegancko ubrani goście – rodzina oraz przyjaciele i znajomi. W sklepie Navona każda kobieta z pewnością znajdzie kreację idealną dla siebie, w ofercie znajdują się sukienki na wesele w różnorodnej kolorystyce i fasonach. Co do zasady, Panie nie powinny wybierać białych i czarnych sukienek, pierwszy kolor jest zarezerwowany dla Panny Młodej, natomiast czarna kolorystyka jest przeznaczona na mniej radosne okoliczności. Z całą pewnością można stwierdzić, że sukienki na wesele powinny łączyć w sobie niewymuszoną elegancję i swobodę ruchów, zabawa taneczna nie powinna być w żaden sposób ograniczana. Wśród najbardziej modnych kolorów w obecnym sezonie wyróżnia się pastelowy róż, błękit, łosoś oraz nieco bardziej wyraziste barwy – bordowe oraz w odcieniu butelkowej zieleni. W kwestii tkaniny, uznawana jest pełna swoboda – można wybrać zarówno gładką teksturę jak i w drobne printy, na przykład kwiaty lub grochy. W kwestii długości również nie ma konkretnych wskazań, jednak za nietakt uznaje się zbyt krótkie sukienki na wesele. Mile widziane są natomiast kreacje o długości za kolano lub do połowy łydki, a nawet suknie sięgające kostek. Te ostatnie pięknie wyglądają w połączeniu z letnimi, połyskującymi sandałkami lub szpilkami.

Wybór sukienki na wesele

Sukienki na wesele, a wygoda podczas tańca

Wybierając się na zakupy, przeglądając strony internetowe z sukienkami na wesele, na przykład Navona.pl – należy uwzględnić także wygodę podczas tańca. Wesele to przede wszystkim zabawa taneczna do białego rana, a nie tylko zasiadanie za suto zastawionym stołem. Dlatego też jednym z ważniejszych czynników jest pełna swoboda wykonywanych figur tanecznych, w przeciwnym wypadku nie ma mowy o odczuwaniu przyjemności z tańca, lecz stanie się to udręką. Ważny jest tutaj fason oraz długość sukienki na wesele – nie może być zbyt długa, gdyż wzrośnie ryzyko potknięcia się podczas szaleństw na parkiecie. Ponadto sukienka nie może być zbyt ciasna, wówczas może dojść do dość krępującej i wstydliwej sytuacji, na przykład w postaci pęknięć na szwach. Odpowiednio dopasowany krój sukienki powinien podkreślać atuty sylwetki oraz niwelować jej mankamenty i poprawiać pewność siebie każdej kobiety będącej gościem weselnym.

Ostatnie posty