Sukienki i spódnice – jak właściwie dobrać ich długość?

ubrania

Ostatnie posty

Sukienki i spódnice występują we wręcz nieograniczonej liczbie kolorów, krojów i długości. Chociaż mogłoby się wydawać, że czyni to wybór odpowiedniej dla nas sukienki lub spódnicy łatwiejszym, wcale nie musi tak być. Ogromny wybór jest wręcz w stanie nas przytłoczyć, a żeby wybrać właściwą sukienkę lub spódnicę, musimy wiedzieć jaką mamy sylwetkę i wziąć pod uwagę także inne czynniki. Jakie one są i które z nich mają kluczowe znaczenie przy wyborze? Tym tematem zajmujemy się w poniższym artykule, więc zapraszamy do czytania!

Sukienki i spódnice – jak wybrać te właściwe?

Chociaż sukienki i spódnice można znaleźć w ogromnej liczbie możliwych wariacji kolorystycznych i krojów, to nie oznacza, że ich wybór będzie łatwy. Wynika to z faktu, że żeby dobrze wybrać sukienki i spódnice, jakie będziemy nosić, konieczne jest wzięcie pod uwagę wielu czynników, takich jak chociażby naszą sylwetkę, wzrost czy nawet sytuacje, kiedy sukienka albo spódnica ma być przez nas noszona.

Zasadniczo sukienki i spódnice możemy podzielić ze względu na ich długość. Tym sposobem, otrzymujemy kroje maxi, midi i mini. Mini są oczywiście najkrótsze, maxi najdłuższe, natomiast midi oferują nam średnią długość. Najtrudniejsze może się okazać noszenie sukienek i spódnic mini, gdyż te przeważnie są bardzo krótkie, co sprawia, że znacznie zmniejsza się ilość okazji, na jakie możemy je założyć.

Oczywiście nie oznacza to, że sukienki mini nie nadadzą się do pracy – wszystko zależy od miejsca, gdzie pracujemy, panujących tam zasad i od naszego samopoczucia. Pamiętajmy, by zawsze dobierać takie stylizacje, w których czujemy się dobrze i komfortowo. Jeśli uznasz, że sukienka mini jest dla Ciebie zbyt krótka, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać jakiś z dłuższych modeli.

Długość sukienki a nasz wzrost

Zostańmy jeszcze na chwilę przy sukienkach i spódnicach w kroju mini, gdyż kolejnym kryterium wyboru poza sytuacją, jest nasz wzrost. W zależności od tego ile mamy centymetrów, różne kroje sukienek mogą się na nas prezentować lepiej, lub gorzej. Sukienki mini chociażby, wcale nie muszą odsłaniać naszych nóg tak bardzo, jeśli nie jesteśmy wysokie. Krótsze kroje sukienek i spódnic nadają się z tego powodu dla niższych kobiet – w przypadku wyboru dłuższej sukienki, będą one ryzykowały znacznym, optycznym skróceniem całej sylwetki, co negatywnie wpłynie na całą prezencję.

Pamiętajmy także o tym, że to jak sukienki i spódnice prezentują się na nas, kiedy stoimy w miejscu, to tylko jedna kwestia. Należy wziąć też pod uwagę jak dana sukienka porusza się na naszym ciele w trakcie wykonywania przez nas codziennych czynności. Z pozoru idealna na długość sukienka, może się okazać zbyt krótka w niektórych sytuacjach, co oznacza, że zacznie się podwijać w trakcie chodzenia. Warto zwrócić na to uwagę już podczas wyboru sukienki i przejść się przynajmniej po przymierzalni. Może nie da nam to pełnego obrazu tego, jak zachowa się sukienka w każdej sytuacji, będziemy mogły jednak lepiej ocenić jej długość.

Sukienki i spódnice – jakie kryteria wziąć pod uwagę?

No dobrze, znamy już podstawy, jeśli chodzi o wybieranie odpowiedniej długości naszych spódnic i sukienek. Przyjrzyjmy się więc wszystkim kryteriom, które mogą być pomocne przy wyborze. Możemy do nich zaliczyć:

  • okazję – każda długość sukienki czy spódnicy ma swój czas i miejsce. Nie chodzi tutaj tylko o to, że sukienka mini może się okazać nieodpowiednia do biura, ale także to, że sukienka do kostek , pomimo faktu, że bardzo dobrze zakrywa nasze nogi, też może lepiej odnaleźć się podczas eleganckiego przyjęcia, niż podczas wykonywania obowiązków służbowych. Patrzmy na sukienkę całościowo, biorąc pod uwagę nie tylko jej długość, ale także materiał czy krój.
  • obuwie – to, na jakie buty się zdecydujemy, również będzie miało znaczenie przy wyborze długości sukienki. Obcasy bardziej nadadzą się do dłuższych spódnic, gdyż wydłużą optycznie nasze nogi. W przypadku krótszych nie ma to tak dużego znaczenia, gdyż odsłonięta łydka i tak wydłuży optycznie nasze nogi.
  • wzrost – to jeden z podstawowych wyznaczników długości sukienek i spódnic. Niższe Panie powinny decydować się na krótsze sukienki, które optycznie dodadzą im parę centymetrów. Wysokie Panie z kolei, powinny zwrócić uwagę na to, by sukienka nie była zbyt krótka.

Ostatnie posty