Pomysły na aranżację nowoczesnej garderoby

Pomysły na aranżację nowoczesnej garderoby

Ostatnie posty

Przestronna garderoba to obiekt pożądania dla wielu z nas. Nie ma co się dziwić – my, kobiety, wprost uwielbiamy wertować sklepowe wieszaki w poszukiwaniu prawdziwych perełek, które potrzebują odpowiedniego miejsca do przechowywania. Standardowe szafy dostępne w marketach meblowych czy w sklepach internetowych nie zawsze spełniają nasze wymagania pod względem ich pojemności oraz funkcjonalności. Jednak żeby zacząć marzyć o garderobie z prawdziwego zdarzenia wcale nie trzeba mieć kilkuset metrowego apartamentu – wystarczy odrobina wolnej przestrzeni idealnej pod zabudowę. Często mamy do czynienia z zabudowaną garderobą w sypialniach czy przedpokojach, trochę rzadziej w salonach, jednak najważniejsze, by spełniała ona nasze podstawowe potrzeby. Zatem jak stworzyć wygodną garderobę w swoim mieszkaniu?

Garderoba w przedpokoju

Posiadając niewielki metraż użytkowy często głowimy się nad tym, jak w najbardziej efektywny sposób wykorzystać przestrzeń dostępną w mieszkaniu. Gdy nie mamy możliwości wygospodarowania osobnego pomieszczenia na garderobę, a sypialnia jest już umeblowana do granic możliwości, warto rozważyć stworzenie garderoby w korytarzu. Małe mieszkania, zwłaszcza w budynkach starego budownictwa, często charakteryzują się nieforemnymi, długimi przedpokojami, co stwarza nam furtkę do wyposażenia go w zabudowaną szafę. Im więcej w niej półek i drążków, tym lepiej dla naszego komfortu codziennego użytkowania zabudowy.

Garderoba w sypialni

Wiele z nas, w trosce o swój cenny czas, pragnie urządzić garderobę lub jej małą namiastkę w ramach pomieszczenia sypialnianego. Z samego rana często cierpimy na tzw. „niedoczas”, dlatego warto mieć swoją całą kolekcję ubrań zawsze pod ręką. Podobnie jak w przedpokoju, garderoba wykonana na zamówienie w zupełności spełnia swoje zadanie. To my decydujemy o ilości dostępnych regałów, półek czy drążków. Co więcej, drzwi przesuwne szafy wyposażone w lustra mogą nam zastąpić te tradycyjne, stojące, dzięki czemu przestrzeń w sypialni zyskuje na funkcjonalności.

Garderoba w salonie

Szukając odpowiedniego systemu przechowywania ubrań często nastawiamy się na przestrzeń zabudowaną – nieistotne czy mamy do czynienia z szafą czy pełnowymiarowym, osobnym pomieszczeniem. Jednym z ostatnich hitów aranżacyjnych jest jednak garderoba w stylu loft. Garderoba to może w tym przypadku za dużo powiedziane – chodzi bowiem o koncepcję wykorzystującą wolnostojące, najczęściej metalowe wieszaki na ubrania jako miejsce do przechowywania ubrań. Co więcej, garderoba w stylu industrialnym to nie tylko praktyczne wykorzystanie przestrzeni, ale również sposób na nieco alternatywny wystrój wnętrz, który sprawdza się w nowocześnie urządzonych pokojach dziennych.

Garderoba 2w1

Coraz częściej decydujemy się na home office, czyli zdalną pracę zza domowego biurka. Czasem udaje nam się wygospodarować oddzielny pokój na domowe biuro, choć jest to nie lada wyzwanie dla właścicielek mniejszych mieszkań. Jednak jeśli mamy już w planie urządzenie pełnowymiarowego home office, może warto pomyśleć nad zaaranżowaniem go jako garderoby? Nowoczesna szafa w zabudowie skrojona na miarę nie powinna przeszkodzić w organizacji codziennej pracy przy komputerze, a wpłynie korzystnie na funkcjonalność pozostałej przestrzeni użytkowej mieszkania.

Ostatnie posty