Nowy rok, nowa ja!

Dbanie o sylwetkę

Ostatnie posty

Początek nowego roku często wiąże się z licznymi postanowieniami. Przeważnie chcemy zrzucić zbędne kilogramy lub zacząć zdrowo się odżywiać. Zmotywowani liczymy, że uda nam się to zrobić w ekspresowym tempie. Jednak dobrze jest rozłożyć te plany w czasie i stopniowo osiągać zamierzone cele, tak by nie zrazić się już na starcie. Jak to zrobić? Zacznijmy od śniadania!

Jednym z najbardziej popularnych postanowień noworocznych jest decyzja o zakupie karnetu na siłownię. Początek roku motywuje nas do poprawienia wyglądu naszej sylwetki. Jednak pamiętajmy, że aby tego dokonać nie możemy polegać na samych ćwiczeniach. Ważnym elementem w walce o wymarzoną sylwetkę okaże się zrównoważona dieta.

Mniej znaczy więcej

Na samym początku, musimy nauczyć się, że małe, a częste posiłki zapewnią nam poczucie sytości, bez zbędnego przejedzenia. Zbyt obfite dania sprawią, że będziemy rozciągać ściany naszego żołądka i przez to, uczucie głodu będzie nam towarzyszyć przez większość dnia. Dlatego starajmy się jeść małe porcje w niewielkich odstępach czasu.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim pamiętajmy, aby rozpocząć dzień od śniadania. Nie odkładajmy go na później, ponieważ nasz organizm czerpie siłę z pożywienia, dlatego warto mu ją dostarczyć już z samego rana. Dobrze, by nasz pierwszy posiłek składał się z bogatych w błonnik produktów pełnoziarnistych, takich jak pieczywo czy płatki oraz białka – tutaj idealne będzie mleko, twaróg lub jajka. Taki wybór pierwszego posiłku pozwoli uniknąć w ciągu dnia zachcianek na niezdrowe produkty i przekąski.

Plan na 6 tygodni

Jeśli przygotowywanie pożywnych śniadań nie jest naszą mocną stroną, a dodatkowo czas o poranku ucieka w zastraszającym tempie, to dobrym pomysłem na szybki posiłek będą płatki z mlekiem czy jogurtem. Wybierzmy jednak takie, których skład będzie na korzyść dla nas. Specjalnie z myślą o osobach, które chcą zadbać o linię i usprawnić metabolizm, marka MIXIT połączyła najzdrowsze kompozycje musli w jeden zestaw. Wysokojakościowe składniki – pyszne i niskokaloryczne owoce leśne (porzeczka, borówka, jeżyna i malina) oraz lekka podstawa w postaci chrupiących płatków, nasion i orzechów — dostarczają zdrowych kwasów tłuszczowych. Zestaw „6 tygodni zdrowia z musli” składa się z 3 tub wypełnionych różnorodną mieszanką zdrowych pyszności i pozwoli przygotować nam pożywne śniadanie w kilka minut. Co więcej, przez ten czas wyrobimy w sobie nawyk regularnych, porannych posiłków, a to pierwszy krok do naszego noworocznego sukcesu! Dzięki temu, że w skład zestawu wchodzą trzy różnorodne tuby, możemy je z łatwością miksować i nasze śniadania nie będą monotonne.

Małe, a częste posiłki oraz pożywne śniadania w połączeniu z dobrym planem treningowym przyniosą nam zamierzone efekty. Skupmy się na tym, by stopniowo osiągać coraz więcej, dzięki czemu nie stracimy motywacji już na starcie. Powodzenia!

Ostatnie posty