Nowoczesne aparaty słuchowe — sprawdź o jakich mowa

aparat sluchowy

Ostatnie posty

Ciągły rozwój technologii dotyczy również dziedziny, jaką jest protetyka. Jeszcze do niedawna osoby z niedosłuchem wstydziły się nosić aparaty słuchowe, ponieważ były one mocno zauważalne przez otoczenie, a ich wygląd nie był zbyt atrakcyjny. Obecnie dostępne rozwiązania nie tylko pozwalają cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem bez szumów, ale nowoczesne aparaty słuchowe stosowane przez pacjentów mogą być też niemal niewidoczne przez inne osoby. O jakich produktach mowa? Podpowiadamy.

Rodzaje aparatów słuchowych

Nowoczesne aparaty słuchowe dostępne są w wersji zausznej i wewnątrzusznej. To pierwsze urządzenie nosi się za uchem, nieco powyżej małżowiny. Obecnie tego typu modele są znacznie mniejsze, niż jeszcze do niedawna były wykorzystywane, dlatego, mimo że są zauważalne, to nie rzucają się w oczy. Ich kolor da się idealnie dopasować do odcienia skóry pacjenta, co jeszcze lepiej pozwala je maskować. Mają duże i mocne baterie i najczęściej polecane są osobom ze sporym niedosłuchem. Mogą jednak przeszkadzać użytkownikom okularów.

Z kolei wewnątrzuszne aparaty słuchowe osadzone są w małżowinie usznej. Niektóre modele takie jak ITC czy CIC mogą znajdować się bardzo głęboko w przewodzie słuchowym, dzięki czemu są niemal niewidoczne dla otoczenia. Rozwiązanie to doceniają zwłaszcza osoby aktywne fizycznie, na przykład sportowcy. Dedykowane są też pacjentom z lekkim lub umiarkowanym ubytkiem słuchu.

Jakie funkcje mają nowoczesne aparaty słuchowe?

Nowoczesne aparaty słuchowe mogą być wyposażone w technologię Bluetooth, dzięki czemu gwarantują bezprzewodową łączność się z innymi urządzeniami, takimi jak telefon, komputer czy telewizor. Zwiększają komfort rozmowy czy oglądania filmów, ponieważ dźwięk jest przesyłany bezpośrednio do aparatu. Niektóre urządzenia dodatkowo mogą być sterowane aplikacją, która umożliwia szybką i prostą zmianę ich ustawień. Technologia cyfrowa gwarantuje też pełną synchronizację dwuuszną, a także redukcję szumów, co znacząco zwiększyło komfort życia pacjentów z ubytkiem słuchu.

Zobacz także: https://www.styl-uroda.pl/nowoczesne-aparaty-sluchowe-sprawdz-czym-sie-charakteryzuja/

Ile kosztuje nowoczesny aparat słuchowy?

Ceny nowoczesnych aparatów słuchowych zaczynają się od 2000 zł. Koszt konkretnego modelu jest uzależniony od zastosowanych w nim technologii, jego budowy, a także wielu innych czynników. Szeroką gamę aparatów zarówno zausznych jak i wewnątrzusznych znajdziemy na stronie https://akademiaslyszenia.pl/. Pacjenci którzy nie skończyli jeszcze 26 roku życia, mogą co 3 lata liczyć na ich refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia, z kolei starsi co 5 lat.

Ostatnie posty