Leczenie ortodontyczne – co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą u ortodonty?

leczenie ortodontyczne

Ostatnie posty

Piękny śnieżnobiały uśmiech uchodzi za jedną z najlepszych wizytówek człowieka. Optymalny stan zębów pozwala nie tylko cieszyć się jego nienaganną estetyką, ale również uniknąć poważnych schorzeń, które z czasem mogą ograniczać pełną sprawność uzębienia i powodować problemy z najbardziej prozaicznymi czynnościami jak jedzenie czy wyraźne mówienie. Regularne wizyty u dentysty czy chirurga stomatologa nie zawsze pozwalają uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty, dlatego warto rozważyć konsultację ortodontyczną. Co należy wiedzieć przed pierwszą wizytą u ortodonty?

Czym zajmuje się ortodoncja?

Wbrew powszechnemu przekonaniu ortodoncja jako dziedzina stomatologii nie służy tylko i wyłącznie poprawie wyglądu i symetrii uzębienia. Zabiegi ortodontyczne w głównym założeniu mają na celu leczenie wad zgryzu, a co za tym idzie, przywrócenie uzębieniu jego prawidłowego funkcjonowania. Wady zgryzu bowiem często uniemożliwiają swobodne przeżuwanie pokarmu, a także przyczyniają się do postępujących zmian w konstrukcji uzębienia. Leczenie ortodontyczne pozwala zatem przeciwdziałać przedwczesnej utracie zębów oraz ich nadmiernemu ścieraniu.

Ortodonta – kiedy warto zwrócić się do specjalisty?

Wskazania do konsultacji ortodontycznej obejmują szereg dolegliwości, które powodują zarówno dyskomfort, jak i przyczyniają się do rozwoju poważnych schorzeń dentalnych. Zatem kiedy zwrócić się o pomoc do specjalisty ortodonty? Wada wymowy, nierówny zgryz, nasilający się bruksizm, problemy z zamykaniem ust czy nieregularne odstępy między zębami to tylko niektóre z przesłanek, które powinny skłonić nas do zasięgnięcia opinii ortodonty. W wielu przypadkach pacjenci otrzymują skierowanie do poradni ortodontycznej od chirurga stomatologa, chirurga szczękowego czy stomatologa ogólnego, zwłaszcza gdy leczenie dentystyczne wymaga kompleksowego działania.

Zobacz także: https://swiatkobiet.net.pl/implanty-zebow-kiedy-zdecydowac-sie-na-implant-zebowy/

Leczenie ortodontyczne dzieci, młodzieży i dorosłych

Leczeniu ortodontycznemu poddawane są dzieci i młodzież, jak również osoby dorosłe, które z wiekiem nabywają coraz większych problemów z prawidłowym ułożeniem zębów w łukach zębowych. Leczenie u ortodonty nie należy do najkrótszych, szczególnie w cięższych medycznie przypadkach. Im wcześniej zdecydujemy się na konsultację ortodontyczną, tym szybciej uzyskamy spektakularne efekty metamorfozy. Warunkiem koniecznym do skutecznego leczenia wad zgryzu jest zwrócenie się do odpowiedniego gabinetu ortodontycznego. Znalezienie dobrego ortodonty na NFZ wydaje się sporym, podobnie jak znalezienie ortodonty na NFZ dla dorosłych, jednak wystarczy szukać wśród sprawdzonych przychodni. Coraz więcej placówek stomatologicznych jak https://mcs-przychodnia.pl/ oferuje zarówno wizyty odpłatne, jak i refundowane, dlatego też każdy pacjent ma możliwość wyboru najbardziej optymalnego rozwiązania, bez wpływu na jakość wykonywanych zabiegów ortodontycznych czy dentystycznych.

Ostatnie posty