Jakie trzeba mieć kwalifikacje, aby zostać stylistą?

kwalifikacje

Ostatnie posty

Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby, które doskonale znają się na ubiorze. Mają własny styl, niesamowita umiejętność wyszukiwania niecodziennych ubrań, a także są ogólnie postrzegane za elegancko ubrany. Doskonałe wyczucie świata mody to pierwszy krok w stronę kariery w zawodzie stylisty. Jakie trzeba mieć kwalifikacje aby osiągnąć sukces w tej branży?

Stylista – czym się zajmuje?

Z tym terminem spotkał się na pewno każdy, to chociaż w minimalnym stopniu interesuje się światem show-biznesu. To właśnie tam styliści odgrywają bardzo istotną rolę. Pełnią funkcje doradców wizerunkowych, pomagając znanym ludziom ubierać się w sposób modny i odpowiedni do zaistniałej sytuacji. Nie jest jednak tak, że styliści zarezerwowali są tylko i wyłącznie dla znanych osobistości.

Styliści: jest praca w Nowym Sączu

Z usług stylisty może skorzystać każdy z nas. Jego fachowe porady pomogą dobrać strój do kształtu sylwetki, a także umożliwią poznanie tajników konkretnego obszaru mody. Obecnie korzystanie z pomocy stylistów staje się coraz popularniejsze. Chętnie po jego wsparcie sięgają między innymi osoby planujące ślub. Wykorzystują one wiedzę oraz doświadczenie znawców mody, aby lepiej dobrać strój na ten wyjątkowy dzień.

Stylista – jakie musi mieć kwalifikacje?

Chęć wykonywanie zawodu stylisty nie wiąże się obecnie jest koniecznością posiadania dodatkowych kwalifikacji lub ukończenia konkretnego kierunku studiów. Nie oznacza to jednak, że takie kierunki nie powstają. W wielu większych miastach dostępne są już specjalne kierunki w szkołach średnich a także na uczelniach wyższych, które stanowią doskonałe przygotowanie do zawodu profesjonalnego stylisty.

Dużo ważniejsze, w tym zawodzie, od posiadania kierunkowego wykształcenia jest odpowiednia wiedzą. Stylista musi mieć doskonałe wyczucie stylu – to podstawowa umiejętność, od której warto rozpoczynać budowanie swojej kariery zawodowej w tej branży Istotna jest również świetna znajomość historii mody oraz obecnie panujących trendów. Im szerszy zakres wiedzy, z tym lepiej. Różni klienci mogą mieć różne oczekiwania.

Jak zostać stylistą?

W praktyce wystarczy pokazać potencjalnym klientom, że znamy się na modzie i przekonać ich do tego, aby powierzyli nam kwestia swojego ubioru. W rzeczywistości jest to jednak znacznie trudniejsze niż na pozór brzmi.

Najlepszym sposobem, aby rozpocząć budowanie swojego stylistycznego portfolio jest oferowanie swoich usług rodzinie oraz znajomych. Po przygotowanie odpowiednich stylizacji, warto wykonać atrakcyjne zdjęcia i umieścić ja w mediach społecznościowych. Obecnie to właśnie media takie jak Instagram, TikTok czy Facebook stanowią najlepszą platformę reklamową dla stylistów. Alternatywnym rozwiązaniem jest założenie własnego bloga modowego. W ten sposób swoje kariery rozpoczynało wielu znanych obecnie stylistów.

Aktualne oferty pracy dla stylistów!

Jako stylista możesz również podążyć zupełnie inną ścieżkę. Wiele salonów, przede wszystkim, te które oferują modę marki premium, poszukuje do swoich sklepów osób na stanowiska w stylista-doradca klienta. To świetna ścieżka kariery dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę i nie mają jeszcze tak rozbudowanego portfolio, aby mogły się nim pochwalić w mediach społecznościowych.

Ostatnie posty