Jakie męskie buty na lato?

Buty męskie

Ostatnie posty

Latem podczas upalnych dni panowie najczęściej zakładają na sandały lub klapki. Oczywiście jest to idealny wybór  kiedy wybieramy się na plażę, bądź też na spacer. Niemniej jednak w pracy, czy też na spotkaniach i uroczystościach o formalnym charakterze taki rodzaj obuwia nie jest wskazany. Czy to oznacza, że wówczas musimy męczyć się w jakimś niewygodnym i mało przewiewnym obuwiu? Oczywiście, że nie, albowiem segment butów męskich na lato jest dość mocno zróżnicowany i z pewnością każdy mężczyzna znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A zatem jakie buty męskie na lato wybrać?

Letnie buty męskie

Oczywiście ostatnimi czasy najbardziej popularne wśród panów są tzw. loafersy. Inaczej nazywane są również mokasynami z frędzlami. To obuwie eleganckie i zarazem uniwersalne. Można je stosować nie tylko do stylizacji casualowych, czyli eleganckich, ale mniej formalnych, ale również do garnituru. Warto podkreślić, że loafersy nosimy albo na gołą stopę, ewentualnie dopuszczalne jest założenie skarpetek stopek.

Pensówki

Ciekawym rozwiązaniem mogą być również pensówki. Przez niektórych specjalistów od mody uznawane są za jeden z rodzajów loafersów. Występuje w nich charakterystyczny pasek z wycięciem na podbiciu. To buty o bardzo prostym kroju, które zachowują elegancki fason. Oczywiście pensówki najlepiej założyć na gołą stopę.

Mokasyny żeglarskie

Dobrym wyborem na lato mogą być także mokasyny żeglarskie. Przez wielu specjalistów od mody uznawane są za pierwszy wybór letniego obuwia dla mężczyzn. Zdecydowanie są to buty o mniej formalnym fasonie, dlatego też możemy je śmiało zakładać choćby do szortów. Oczywiście taki rodzaj obuwia zakładamy na gołą stopę, lub też na skarpetki stopki.

Sneakersy

Oczywiście latem panowie mogą również z powodzeniem nosić tzw. sneakersy. To buty wykonane zazwyczaj z zamszu, lub ze skóry licowej. Są bardzo lekkie i niezwykle wygodne. Możemy je nosić zarówno do szortów, jak i też do marynarki na bardziej formalne spotkania.

Sandały i klapki

Niemniej jednak jeśli wybieramy się na spacer to zdecydowanie warto założyć sandały lub klapki. Nie ma co się oszukiwać – na upalne dni jest to rozwiązanie wręcz idealne. Możemy zdecydować się na sandały sportowe, które są niezwykle wygodne. Warto jednak pamiętać, że możemy również założyć sandały skórzane, które prezentuję się nieco bardziej elegancko. Przede wszystkim jednak warto pamiętać o własnej wygodzie i poczuciu komfortu. To właśnie tymi kryteriami powinniśmy się kierować wybierając odpowiednie buty na lato.

Ostatnie posty