Jak tanio podróżować? Kilka sprawdzonych porad

Jak tanio podróżować? Kilka sprawdzonych porad

Ostatnie posty

Każda z nas marzy o wyrwaniu się z wiru codziennych obowiązków, choć nie zawsze jest to możliwe. Jednak od czasu do czasu każdej z nas należy się chwila odpoczynku, a zmiana otoczenia działa niejednokrotnie lepiej niż wizyta w gabinecie odnowy biologicznej. Podróżowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zresetowanie się i wyrzucenie z głowy wszelkich niepotrzebnych myśli. Przyjęło się, że na podróże trzeba wydawać krocie, lecz nic bardziej mylnego. Każdy wprawiony podróżnik ma swoje sposoby na zredukowanie kosztów wypraw w bliskie czy bardziej odległe rejony świata. Zatem jak podróżować tanio, ale jednocześnie sprawnie i wygodnie?

Tanie podróżowanie: promocje i oferty last minute

Najskuteczniejszym sposobem na tanie podróżowanie jest wyszukiwanie wszelkich rabatów, promocji czy ofert last minute. Dotyczy to przede wszystkim biletów na środki transportu takie jak autokar, pociąg czy samolot. Podróżowanie drogą powietrzną najczęściej staje się przeszkodą dla wielu z nas, które nie stać na wydanie równowartości kilku tysięcy złotych na bilety lotnicze do najbardziej egzotycznych destynacji. Jest jednak na to sposób. Powstają kolejne portale, gdzie można szybko i sprawnie zarezerwować bilety po naprawdę atrakcyjnych cenach. W serwisach internetowych często pojawiają się porównywarki cen, co dodatkowo usprawnia nam zorganizowanie podróży niskim nakładem finansowym.

Tanie podróżowanie: spontaniczne wyjazdy zagraniczne

Większość z nas decyduje się na wykupienie zagranicznej wycieczki w okresie wakacyjnym, kiedy ceny w biurach podróży windowane są do granic możliwości. Dlatego warto zainteresować się podróżowaniem w mniej oczywistych okresach jak jesień czy zima. Ceny za hotele czy przeloty są znacznie bardziej atrakcyjne, a do tego ilość osób spędzających urlop w kurortach jest nieporównywalnie mniejsza.

Tanie podróżowanie: city break

Z pewnością każda z nas słyszała o krótkich wyjazdach, najczęściej do europejskich stolic, które przystało się wdzięcznie nazywać „city breakami”. Krótki, nawet weekendowy wypad do Berlina, Pragi czy Budapesztu to świetna odskocznia od codzienności, a bilety lotnicze można dostać już za kilkadziesiąt złotych i to w obie strony. Co z noclegami? Miejsca możemy zabukować poprzez serwisy internetowe lub szukać wolnych kwater już na miejscu. Ten ostatni sposób czasem pozwala nam zaoszczędzić naprawdę sporo, jednak nierzadko trzeba się wykazać anielską cierpliwością i umiejętnościami negocjacji.

Tanie podróżowanie: tylko bagaż podręczny

Pakowanie walizki to dla wielu z nas najmniej przyjemny etap przygotowań do podróży. A gdyby tak zrezygnować z bagażu rejestrowanego i polecieć w siną dal jedynie z bagażem podręcznym? Nie jest to oczywiście optymalne rozwiązanie, gdy decydujemy się na kilkutygodniową podróż w dalekie zakątki świata, jednak już przy niedalekiej podróży w obrębie granic Europy, bagaż podręczny sprawdza się doskonale. Nie tylko oszczędzamy na opłatach, którą naliczają sobie linie lotnicze czy autokarowi przewoźnicy, ale również ułatwiamy sobie przemieszczanie się między poszczególnymi punktami podróży. Bo przecież nie po to lecimy kilka tysięcy kilometrów w głąb Europy tylko po to, by wygrzewać się na leżaku przy hotelowym basenie.

Ostatnie posty