Hangar magazynowy. Jak można go łatwo ogrzać?

magazyn

Ostatnie posty

Coraz więcej firm decyduje się na to, aby rezygnować z tradycyjnych metod ogrzewania hal, hangarów oraz tym podobnych i wprowadzać nowe formy ogrzewania, np. z wykorzystaniem promienników podczerwieni. Takie rozwiązania są bardzo praktyczne, ekologiczne, skuteczne, umożliwiające kompleksowe ogrzewanie w dowolnym miejscu. Warto wiedzieć o wszystkich zaletach, które są w tym przypadku bardzo ważne.

Na rynku jest coraz więcej nowoczesnych hal magazynowych oraz różnego rodzaju hangarów, których przeznaczenie jest głównie do działań typowo biznesowych, np. związanych z naprawami wszelkiego typu sprzętu, jak również przechowywania towarów.

Tego rodzaju inwestycje wymagają oczywiście odpowiedniego przygotowania, a przede wszystkim ogrzewania, które w naszych warunkach klimatycznych jest po prostu konieczne. Stosowanie w nowoczesnych halach przestarzałego ogrzewania i nienowoczesnych instalacji jest nie tylko niepraktyczne, ale również drogie i niewskazane. Warto rozważyć również rozwiązanie ekologiczne, jak promienniki podczerwieni. Z roku na rok takie właśnie produkty zyskują mocno na popularności.

Co to są promienniki podczerwieni?

Promienniki podczerwieni to urządzenia grzewcze, które podłączone są do istniejącej już instalacji elektrycznej, dzięki czemu nie wymagają posiadania kotłowni. Ich zadaniem jest kompleksowe, decentralne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń, niezależnie od konstrukcji. Działają na zasadzie przemiany prądu elektrycznego na ogrzewanie podczerwone, które równomiernie rozchodzi się wszystkich kierunkach, zapewniając wszędzie taką samą temperaturę.

Zobacz także: https://cudaczek.pl/wybieramy-dostawce-promiennikow-podczerwieni-na-co-zwracac-uwage/

Skuteczność przede wszystkim

Skuteczność ogrzewania panelami, które można między innymi zamówić w firmie https://www.teoterm.com.pl/ jest wysoka, głównie dzięki bardzo dobrej konstrukcji paneli, energooszczędności, różnej mocy i wielkości. Można więc dopasować promienniki do rodzaju hangaru. Plusem jest również trwałość wykonania, odporność na uszkodzenia, możliwość montaż w taki sposób, aby promiennik nie był uszkodzony między innymi przez pracowników albo wózki widłowe czy paletowe.

Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu instalacji możliwe jest osiągnięcie odpowiedniego efektu, a więc równomiernego ogrzewania przy zachowaniu odpowiedniego, niewysokiego zużycia prądu. Ogrzewanie z wykorzystaniem promienników podczerwonych jest jedną z najwygodniejszych form ogrzewania pomieszczeń nietypowych.

Ostatnie posty