Galentine’s Day: 3 pomysły na celebrację kobiecej przyjaźni

Dzień kobiecej przyjaźni

Ostatnie posty

Perspektywa obchodzenia zbliżającego się Święta Zakochanych wielu napełnia radością. Wiele z nas czeka na dzień pełen czekoladowych serc, romantycznych kolacji oraz walentynkowych kartek, które mają wyrazić uczucia do partnera czy partnerki. Dla innych ważniejsze jest inne wydarzenie – Galentine’s Day czyli dzień kobiecej przyjaźni. Jak odpowiednio celebrować ten dzień? Kobiecymi przyjemnościami!

Czym jest Galentine’s Day?

Galentine’s Day to święto wykreowane przez amerykański sitcom Parks and Recreation. Bohaterka serialu, Leslie Knope, zaprosiła 13 lutego swoje przyjaciółki, aby wspólnie świętować wyjątkową relację, która je łączy. Święto z roku na rok zyskuje na popularności. Coraz więcej kobiet w tym dniu odrywa się od swoich obowiązków, aby spędzić czas z przyjaciółkami. Świętują singielki oraz kobiety w związkach – w tym dniu zostawiają swoich partnerów w domu, aby całą uwagę poświęcić przyjaciółkom.

Jak celebrować kobiecą przyjaźń?

Ideą Galentine’s Day jest spędzenie czasu z przyjaciółkami tak, aby każda poczuła wyjątkowość i siłę jaka płynie z damskich relacji. Serialowa pomysłodawczyni wyjątkowego święta powiedziała, że „to najlepszy dzień w roku”, więc postarajmy się sprawić, aby taki właśnie był! Jak? Poniżej kilka pomysłów na kobiece aktywności, które sprawią, że zakończycie ten dzień pełne dobrej energii, pewności siebie i poczucia wsparcia od bliskich kobiet.

1. Maraton filmowy

Większość przyjaciółek ma swoje kultowe filmy, do których chętnie wracają, mimo, że znają je na pamięć. Galentine’s Day to dobry dzień, aby znowu go obejrzeć, więc rozsiądźcie się wygodnie przed ekranem i cieszcie ulubioną filmową historią. Dobrym pomysłem, będzie też znalezienie nowej produkcji, która by może stanie się tradycją na następne wspólne kobiece święta. Warto sięgnąć po klasyki jak „Seks w wielkim mieście” czy „Dziennik Briget Jones”. Najlepszym uzupełnieniem filmowego seansu w domu będzie dobre wino i przekąski np. deska serów czy sałatki.

2. Domowe SPA

Nie ma chyba lepszego sposobu na spędzenie święta kobiet niż oddanie się serii zabiegów, które dopieszczą ciało i zmysły. W przytulnej atmosferze można zrobić nie tylko coś dla urody, ale także nadrobić towarzyskie zaległości, zapominając na chwilę o troskach dnia codziennego. Zabiegom możecie poddać się w specjalnych gabinetach lub przygotować SPA w domowym zaciszu, gdzie na pewno będziecie czuły się swobodniej, co będzie sprzyjać rozmowom i plotkom. Maseczki, peelingi czy manicure – wszystkie te zabiegi możecie wykonać samodzielnie, wystarczą odpowiednie kosmetyki. Kobiecy wieczór zasługuje na to, co najlepsze, dlatego warto sięgnąć po wysokojakościowe produkty, na przykład firmy Nu Skin. W portfolio amerykańskiej firmy znajdziemy m.in. innowacyjny system pielęgnacyjny ageLOC LumiSpa. ageLOC LumiSpa to dwufunkcyjny system do pielęgnacji skóry, który jednocześnie zapewnia wygładzenie skóry i głębokie oczyszczenie, sprawiając, że skóra jest gładsza i bardziej miękka już od pierwszego użycia. theageLOC Lumispa działa z aktywującymi kosmetykami oczyszczającymi dostępnymi dla wszystkich rodzajów skóry i zawiera opatentowaną mieszankę składników ageLOC Nu Skin, która została opracowana w celu zapewnienia jasnej, młodzieńczej i zdrowo wyglądającej skóry.

W sklepie internetowym Nu Skin można znaleźć dedykowane serie kosmetyków do oczyszczania, nawilżania czy złuszczania skóry dostępne pojedynczo i w specjalnie dobranych zestawach, które można wykorzystać do domowych zabiegów z okazji Galentine’s Day i nie tylko.

3. Miejski szyk

Jeżeli nie chcecie jednak spędzać tego święta w domu, czas ruszyć w miasto. Wybierzcie się do baru z kolorowymi drinkami, restauracji, w której kucharz rozpieści Wasze podniebienia czy klubu, gdzie wspólnie przetańczycie cały wieczór. Pokażcie światu, że kobiety mają moc! Dobrym sposobem na to jest użycie intensywnego, długotrwałego koloru ust, który się nie rozmazuje. Dzięki 18 matowym i metalicznym odcieniom Power Lips Fluid firmy Nu Color każda znajdzie odcień dla siebie, by podbić swoje piękno i podbić świat. I pamiętajcie o zasadzie, że żaden, nawet najlepiej flirtujący mężczyzna tego dnia nie może wygrać z babską paczką.

W kobietach siła

Niezależnie od tego jaki sposób świętowania wybierzecie i czy zrobicie to właśnie 13 lutego, warto inspirować się ideą Galentine’s Day i pokazywać swoim przyjaciółkom jak są ważne w Waszym życiu. Oderwijcie się od codzienności, obowiązków i chociaż raz na jakiś czas poświęćcie czas dla kobiecych relacji, które są niezastąpione.

Ostatnie posty