Farba tablicowa: ciekawe pomysły na jej zastosowanie

Farba tablicowa: ciekawe pomysły na jej zastosowanie

Ostatnie posty

Jeszcze do niedawna farba tablicowa kojarzyła się ze pomieszczeniami szkolnymi czy szpitalnymi. Jednak jej zastosowanie jest znacznie bardziej rozległe, niż może się to nam wydawać. Farba tablicowa świetnie sprawdza się również w mieszkaniach i jest szansą na spersonalizowanie przestrzeni użytkowej według własnego gustu. Dekoracje wnętrz z wykorzystanie farby tablicowej, nie tylko tej w kolorze czarnym, to idealne rozwiązanie do wielu pomieszczeń codziennego użytku na czele z kuchnią, pokojem dziecięcym czy przedpokojem. Uniwersalność i dobre parametry emulsji zbierają coraz większe rzesze zwolenników, dlatego warto wiedzieć o niej nieco więcej. Gdzie sprawdzi się farba tablicowa i dlaczego warto mieć ją w swoim domu?

Farba tablicowa: podstawowe zalety

Powierzchnia tablicowa znacznie różni się od tej uzyskanej po pomalowaniu wnętrza tradycyjną farbą czy lakierem. „Tablicówka” jest niezwykle funkcjonalna i wydajna, a co najważniejsze – jest odporna na zarysowania i nadmierne ścieranie. Nie jest również wrażliwa na płynne substancje, dlatego można ją często czyścić i nie przejmować się plamami czy zabrudzeniami. Wielkim plusem farby tablicowej jest również jej bogata kolorystyka. Czasy, kiedy na rynku była dostępna jedynie czarna wersja „tablicówki” bezpowrotnie minęły. W zależności od naszego gustu czy wymagań względem interior designu, możemy pokusić się o farbę w odcieniu zielonym, niebieskim czy różowym, nie martwiąc się o jej trwałość.

Farba tablicowa: nie tylko do ścian

Co ciekawe, niewiele osób wie, że farba tablicowa świetnie sprawdza się nie tylko jako pokrycie ścienne, ale również emulsja do renowacji mebli czy drzwi. Fronty szafek kuchennych czy komód idealnie nadają się jako obiekty warte odświeżenia przy pomocy „tablicówki”, podobnie zresztą jak drzwi wewnętrzne, a nawet ramy meblowe. Co więcej, farbą tablicową pokryjemy nie tylko odpowiednio przygotowane drewno, ale również plastik czy metal.

Farba tablicowa: pokój dziecięcy

Wiele z nas sięga po farbę tablicową w trakcie remontu pokoiku dziecięcego. Pokrycie części ściany grubym pasem produktu to świetny sposób na to, aby uniknąć porysowanych czy pomalowanych ścian pokrytych tradycyjną farbą. „Tablicówka” to nie tylko ciekawa alternatywa dla tradycyjnej tablicy stojącej, ale również pomysł na dekorację pokoju naszego dziecka. Jak wiemy, dzieci często nudzą się te same wzory i kolory, a regularna zmiana dekoracji wykonanych z kolorowej kredy to świetny sposób na to, jak wzbudzić w dziecku ducha kreatywności.

Farba tablicowa: kuchnia

„Tablicówka” coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach. Dlaczego? Po pierwsze, jest świetną alternatywą dla innych pokryć ściennych, które są wrażliwe na wilgoć, zabrudzenia i nie radzą sobie z nadmierną eksploatacją pomieszczenia. Po drugie, idealnie zastępują tradycyjne, papierowe listy zakupów, które systematycznie tworzymy – zapisywanie kolejnych niezbędnych produktów na farbie tablicowej jest znacznie bardziej wygodne, a przy tym oszczędzamy papier. Po trzecie, „tablicówka” sprawdza się nie tylko na ścianie w kuchni, ale również na frontach szafek – jeśli zatem zastanawiamy się nad renowacją mebli kuchennych, warto rozważyć właśnie farbę tablicową.

Ostatnie posty