Piękne i zadbane dłonie powinny być wizytówką każdej kobiety. Wygląd skóry dłoni, a także paznokci oraz skórek często podlegają wnikliwej ocenie postronnych obserwatorów. Utrzymanie paznokci w optymalnej kondycji wymaga niemałego zaangażowania, dlatego coraz więcej kobiet kieruje swoje kroki do profesjonalnych salonów piękności, gdzie manikiurzystki dbają o nasze paznokcie z największą starannością. Jednak nie każda z nas może pozwolić sobie na regularne wizyty u kosmetyczki z dwóch powodów – braku czasu oraz ograniczonego budżetu. Manikiur hybrydowy możemy wykonywać samodzielnie w domu, uprzednio wyposażając się w odpowiedni sprzęt, który można zakupić w niewygórowanych cenach. Sztuka manikiuru nie jest jednak tak prosta, jak może się to wydawać – warto zatem pamiętać o kilku zasadach, które przybliżają nas do wykonania idealnego i przede wszystkim, trwałego manikiuru hybrydowego.
Manicure hybrydowy: zadbane paznokcie
Wykonując jakikolwiek rodzaj manikiuru nie można liczyć na zadowalający efekt bez odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia do pracy. Słaba kondycja paznokci to pierwsza i najważniejsza przeszkoda w wykonaniu idealnego manikiuru hybrydowego. Warto zatem stosować preparaty odżywiające strukturę paznokci dostępne w aptekach, a także włączyć do swojej diety produkty bogate w mikro i makroelementy takie jak cynk, miedź czy krzem. Warto również stosować domowe maseczki regenerujące nie tylko paznokcie, ale również skórę dłoni. Dobrze sprawdzają się mieszanki na bazie siemienia lnianego czy oliwy z oliwek.
Manicure hybrydowy: polerowanie i odtłuszczanie
Stosowanie lakierów hybrydowych nie wybacza pewnych błędów, a jednym z nich jest pominięcie etapu polerowania powierzchni paznokcia. Przed aplikacją bazy, warto upewnić się, że płytka paznokcia jest idealnie matowa. Jest to gwarancja, że nakładane warstwy produktów będą idealnie przylegać do powierzchni i nie „spadną” z paznokci już następnego dnia. Oprócz bloku polerskiego, warto również wyposażyć swój zestaw do manikiuru w cleaner odłuszczający. Cenna uwaga – najlepiej stosować go tuż przed nałożeniem pierwszej warstwy produktu.
Manicure hybrydowy: optymalna moc lampy
Wiele z nas narzeka na ekstremalnie nietrwały efekt domowego manikiuru hybrydowego, a częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest zbyt mała moc lampy UV/LED stosowanej do utwardzania zarówno hybryd, jak i produktów żelowych. Warto zatem zaopatrzyć swój domowy salon piękności w lampę UV/LED 36W lub 48W. Jest to wystarczalna moc, aby nie martwić się o poziom utwardzenia lakierów hybrydowych i żelowych.
Manicure hybrydowy: zalewanie skórek
Nie ma się co oszukiwać – pozalewane skórki wyglądają co najmniej nieestetycznie, żeby nie powiedzieć, że psują cały efekt wykonanego manikiuru hybrydowego. Co więcej, nietrzymanie się konturu płytki paznokcia grozi przedostaniem się pod warstwę lakieru powietrza, co czyni manikiur wysoce nietrwałym. Warto zatem malować paznokcie niespiesznie, co zresztą umożliwia konsystencja lakierów hybrydowych – są stosunkowo gęste, co pomaga w uzyskaniu precyzyjnych linii.
Manicure hybrydowy: zabezpieczanie brzegu paznokcia
Złota zasada manikiuru wykonywanymi lakierami hybrydowymi. Wiele z nas popełnia błąd, ograniczając się jedynie do malowania powierzchni paznokcia, zapominając o pokryciu jego wolnych brzegów. Pominięcie tego kroku, podobnie jak zalanie skórek, często prowadzi do powstawania pęcherzyków powietrza pod lakierem, co znacznie skraca jego trwałość.