Dbanie o włosy farbowanie – o czym warto pamiętać?

dbanie o wlosy

Ostatnie posty

Kobiety bardzo często decydują się na farbowanie swoich włosów. Jest to sposób, dzięki któremu są w stanie nieco odmienić swój wygląd i poczuć się młodziej. Nowy kolor włosów dodaje pewności siebie i sprawia, że kobieta czuje się gotowa na wszystko. Niestety częste koloryzacje przyczyniają się do osłabienia kosmyków, przez co stają się one zniszczone i słabe. Chcesz wiedzieć w jaki sposób zadbać o ich wygląd i kondycję? W takim razie koniecznie zdecyduj się na zapoznanie z naszym poradnikiem.

Jak często farbować włosy – czy jest to szkodliwe?

Koloryzacje zachęcają, ponieważ pozwalają na zmianę wyglądu i kolory włosów w kilka godzin. Warto jednak wiedzieć, że farby do włosów, a w szczególności utleniacz, który stosowany jest do ich nakładania i przyswajania koloru to substancja chemiczna, która ma silne działanie wysuszające. Przez to włosy po nałożeniu farby mogą być nieprzyjemne w dotyku, szorstkie i suche. Dodatkowo ich odporność na negatywne działanie czynników zewnętrznych znacząco się zmniejsza. Najlepiej więc decydować się na koloryzację w odstępach dwóch miesięcy. Jeśli farba dłużej utrzymuje się na włosach i nie widać odrostów to można zdecydować się na jeszcze dłuższą przerwę, która zdecydowanie dobrze zadziała na kosmyki.

Jaki szampon do włosów stosować do włosów farbowanych?

Po koloryzacji bardzo ważne jest to, by włosy nie tylko były zadbane i nawilżane, ale co więcej, by móc zachować kolor na kosmykach na dłużej. Warto więc zdecydować się na stosowanie szamponu do włosów farbowanych, który będzie miał działanie wzmacniające i regenerujące, a jednocześnie pozwoli zachować intensywność kolorów na dłużej. Tego rodzaju szampony bez trudu można znaleźć w sklepach z kosmetykami. Do tego warto zdecydować się na regularne stosowanie maseczek na włosy, by szybciej przywrócić ich blask.

Jak poradzić sobie z włosami suchymi i wypalonymi?

Jeśli włosy po farbowaniu zaczynają szybciej wypadać, a co więcej są bardzo suche to zaleca się przeprowadzenie kuracji wzmacniającej i nawilżającej. Polecane jest stosowanie wcierek we włosy, które przyczyniają się do odżywienia cebulek, a także wydłużenia fazy wzrostu włosów. Dzięki temu kosmyki nie tyko przestaną nadmiernie wypadać, ale co więcej staną się dłuższe.

Dzięki temu możliwe jest utrzymanie włosów w doskonałej formie, nawet po farbowaniu. Wystarczy pamiętać o prawidłowych zasadach farbowania oraz codziennej pielęgnacji.

Ostatnie posty