Czym są peelingi i dlaczego warto ich używać?

Peeling skóry

Ostatnie posty

Peeling, który stosowany jest w kosmetyce, to powierzchowne złuszczanie naskórka na całym ciele, jak również na twarzy. Zabieg ten polega na usunięciu obumarłych komórek z zewnętrznej warstwy ciała, tym samym pobudzając je do produkcji nowej tkanki.

Zalety peelingów

Po tak dokładnym oczyszczeniu, skóra jest doskonale przygotowana na przyjęcie wszelkich maseczek czy kremów, które zdecydowanie lepiej się wchłaniają.

Systematyczne oraz konsekwentne stosowanie peelingów sprawia, że w krótkim okresie czasu widoczna jest znaczna poprawa wyglądu naszej skóry.

Peeling służy jako doskonały środek do złuszczenia skóry, pozbywa się martwych komórek skóry, pozostawiając skórę pełną miękkości. Pozytywnie wpływa także na poprawę krążenia skóry. To z kolei przyczynia się do walki z znienawidzonym cellulitem. Dobry peeling bywa również pomocny przed innymi zabiegami na ciało. Zaleca się, aby wykonać go na przykład przed depilacją. Gdyż złuszczając naskórek pomiędzy zabiegami, zapobiega wrastaniu odrastających włosków. Peeling dodatkowo odblokowuje również ujścia gruczołów łojowych i zapobiega powstaniu zaskórników.

Jak często korzystać z peelingu?

Pomimo tego, że peeling przynosi pozytywne efekty, niemal od razu po zastosowaniu, nie powinniśmy używać go zbyt często. Częstotliwość jego używania zależy od grubości drobinek w naszym peelingu. Delikatne, subtelne peelingi możemy stosować nawet i codziennie lub co drugi dzień. Średnie do 2 razy w tygodniu. A tymi najmocniejszymi, czyli gruboziarnistymi, wystarczy złuszczyć skórę raz w tygodniu.

Moc chlorofilu

Rodzajów peelingów jest bardzo dużo, dlatego często mamy problem z wyborem tego idealnego. Świetną propozycją jest cukrowy peeling do ciała od Duolife Beauty Care, który dodatkowo w swoim składzie posiada zasoby chlorofilu.

Znany jest on z właściwości dotleniająco-detoksykacyjnych, a także oczyszczających. Dzięki formule Ashedo 24/7 Nutri-Form, opartej na maśle shea, a także oleju z awokado, skóra jest dogłębnie nawilżona i pełna odżywienia.  Peeling cukrowy Beauty Care sprawi, że pozbędziesz się martwego naskórka, a twoje ciało zyska ujędrnienie.

Pamiętajmy więc o stosowaniu peelingów podczas domowego spa i chwili relaksu dla siebie.  Sprawmy, że nasza skóra będzie pełna blasku i gładkości.

Ostatnie posty