Czy mając pozycję i bogactwo można mieć wszystko?

audiobook audioteka

Ostatnie posty

Wielu osobom wydaje się, że posiadanie dużej ilości gotówki sprawia, że mają pewne poczucie władzy i wyższości nad innymi. Władza zawsze była, jest i będzie jednym z tych czynników, do których ludzie zawsze starają się dążyć. Każdy chce być akceptowany, szanowany i mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, więc skoro można do tego dążyć, to dlaczego by tego nie osiągnąć? Warto sobie zadać pytanie, czy pozycja i pieniądze to czynniki powodujące, że można mieć wszystko? Postanowiliśmy sobie na nie odpowiedzieć w poniższym tekście.

Pieniądze, władza a posłuszni ludzie

Często uważamy, że skoro ktoś jest bogaty i ma wysoką pozycję społeczną, to na pewno ma rację. Jesteśmy nawet w stanie poświęcić swoją rację, by tylko się przypodobać i wpisać w narrację osoby bardziej szanowanej. Niestety, niektórzy z powodu niższości w ciemno pozwalają się dać w siebie uderzać, a tak być nie powinno. Każdy ma swoją godność, a pozbyć jej się można tylko i wyłącznie na własne życzenie.

W dzisiejszych czasach pieniądze mają ogromną wartość. Często zadawane pytanie to „ile?”. Ludzie są w stanie sprzedać swoje ideały, a nawet i ciało za to, żeby otrzymać gotówkę, która dla drugiej osoby nie będzie miała większej wartości, a dla nas będzie czymś, co będzie nas przyprawiać o dreszcze. Pieniądze wiążą się z komfortem, więc osoby bogate wykorzystują swoją pozycję, by zaimponować tym na niższych szczeblach drabiny społecznej. Bycie przez chwilę na piedestale dla osób mniej zamożnych jest częstym pragnieniem, więc potrafią zrobić wszystko, żeby chociaż na chwilę poczuć smak bogactwa.

Pieniądze, sława – a co z godnością?

Godność o czym wspomnieliśmy, jest prawem niezbywalnym człowieka. Dla osób zamożnych i znanych, często nie sam fakt przekupienia jest czymś istotnym, ale właśnie przełamania ideałów. Za chwilę rozkoszy można dać się pokroić. Różnica jest taka, że bogatsi mają na to wręcz nieograniczone środki, a niektórzy chcą choć przez chwilę pławić się w luksusach. Warto powiedzieć parę słów o arabskich szejkach, o których nie od dziś wiadomo, że kochają piękne kobiety. Nie chcemy tutaj mówić o ich wyglądzie, bo na pewno dla niektórych kobiet młodzi, śniadzi mężczyźni o ciemnych włosach są symbolem piękna, a jeżeli jeszcze dochodzą do tego pieniądze… to w zasadzie „jesteśmy w domu”.

Nie od dziś się słyszy o wycieczkach kobiet do arabskich krajów, które są przedstawione jako przygody życia, możliwość zobaczenia pięknych krajów. „Jak podrywają szejkowie audiobook” przedstawia losy, a w zasadzie kulisy życia i podrywu osób, które są szejkami, a więc mają mocną pozycję i tego, jak kobiety bywają podrywane. Nie dziw, że kobiety szaleją na punkcie młodych książąt, którzy wyglądają atrakcyjnie i roztaczają przed nimi wizje pięknego życia. Oddawanie się bogatemu dziedzicowi fortuny jest dla nich czymś ekskluzywnym, co w zasadzie sprawia, że zapominają o szacunku do siebie, a raczej chwalą sobie ogromne pieniądze i bycie obok kogoś, kto jest znany.

Ostatnie posty