Czas wolny, czyli jak się nie nudzić w domu?

Czas wolny, czyli jak się nie nudzić w domu?

Ostatnie posty

Kiedy w Chinach ogłaszano pierwsze przypadki osób zakażonych koronawirusem nikt się nie spodziewał, że epidemia rozprzestrzeni się na każdy kontynent, w tym również Europę. Polskę również dotknęła fala zachorowań, które skutecznie zaburzyły nasz codzienny porządek. Ograniczenia w kontaktach międzyludzkich sprawiły, że coraz częściej zastanawiamy się, jak produktywnie wykorzystać wolny czas, który musimy spędzić w swoich czterech ścianach. Nie oznacza to jednak, że całymi dniami mamy oglądać telewizję czy przeglądać portale społecznościowe, w których aż roi się od kolejnych niepokojących wieści o pandemii koronawirusa. W każdej sytuacji warto szukać pozytywów – wreszcie mamy czas na zrobienie rzeczy, które odkładałyśmy w nieskończoność. Produktywne wykorzystanie okresu kwarantanny to najlepszy sposób na to, aby nie popaść w marazm i dbać o swoje dobre samopoczucie. Zatem co warto robić siedząc w mieszkaniu?

Sposoby na nudę: porządkowanie starych zdjęć

Choć przez zdecydowaną większość czasu leżą zapomniane na dnie szafy czy na strychu, rodzinne albumy ze zdjęciami to swego rodzaju wehikuł czasu. Przeglądanie starych fotografii, przywoływanie szczęśliwych wspomnień z dzieciństwa to świetny sposób na to, aby w kilka sekund poprawić humor sobie i innym. Czas izolacji domowej to przecież najlepsza okazja do tego, aby powspominać stare czasy, a przy okazji zrobić porządek ze stertą zdjęć. Warto również pobawić się w tworzenie kolaży – zaangażujmy do tego całą swoją rodzinę. Dobra zabawa gwarantowana.

Sposoby na nudę: nauka języków obcych

Znajomość tylko i wyłącznie języka angielskiego na poziomie zaawansowanym w obecnej sytuacji rynku pracy nie wystarczy, by zasłużyć sobie na awans w firmie czy znalezienie lepiej płatnej posady. Na naukę nigdy nie jest za późno, a kwarantanna to dobry moment na to, aby wreszcie wdrożyć swój plan doskonalenia umiejętności lingwistycznych. W sieci znajdziemy wiele darmowych kursów językowych umożliwiających zapoznanie się z zasadami rządzącymi danym językiem.

Sposoby na nudę: domowa joga

Wizyty na siłowni obecnie nie wchodzą w grę, chyba że w swoim domowym zaciszu posiadamy wszelki niezbędny sprzęt do przeprowadzenia wartościowego treningu cardio czy siłowego. Większość z nas jednak nie ma tego luksusu, dlatego warto spróbować swoich sił w jodze. Co ważne, do wykonania ćwiczeń potrzebna jest nam jedynie mata, którą w razie potrzeby możemy zamówić w każdym internetowym sklepie sportowym. Joga korzystnie wpływa nie tylko na nasze ciało, ale również stan ducha – medytacja niezwykle sprzyja spokojowi ducha i pozwala w większym stopniu zapanować nad własnymi emocjami.

Sposoby na nudę: wyprzedaż szafy

Oczywiście opcja stacjonarna odpada, ale od czego jest Internet. Powstają kolejne ciekawe aplikacje dedykowane wszystkim tym, którzy chcą się pozbyć nieużywanych ubrań i do tego jeszcze na tym zarobić. Wiele z nas posiada sterty zalegających w szafach bluzek, spodni czy sukienek, z których nie zdążyłyśmy jeszcze usunąć metek. Kupowanie używanych ubrań to również wyraz samoświadomości i dobry sposób na zaoszczędzenie całkiem pokaźnej sumy pieniędzy. Nie warto przywiązywać się do ubrań, zwłaszcza tych, które od początku nie skradły naszych serc. Możemy przy okazji zrobić coś dobrego – cały zysk ze sprzedaży starych ubrań warto przeznaczyć na rzecz organizacji charytatywnych.

Ostatnie posty