Co oglądać na Netxlix? Seriale o kobietach i dla kobietach

Co oglądać na Netxlix? Seriale o kobietach i dla kobietach

Ostatnie posty

Miewamy takie dni, kiedy nasza produktywność ogranicza się jedynie do kursowania między kanapą a lodówką, a jedynym słusznym sposobem na relaks staje się „odpalenie” ulubionego serialu. Jednak te mają to do siebie, że kończą się niespodziewanie szybko, zwłaszcza gdy binge-watchingujemy najlepsze tytuły bez skrupułów. Jednak dobra wiadomość jest taka, że na platformie Netflix mamy do dyspozycji setki, a nawet tysiące seriali i filmów z całego świata, dzięki czemu w sobotni wieczór nie będziemy się nudzić. Warto sięgnąć po produkcje o nas, kobietach, stawiających czoło problemom dnia codziennego i nie tylko. Zatem jakie seriale od Netfliksa warto poznać i zaprzyjaźnić się z nimi na dłużej?

The Crown (2016-2021)

Serial, który wraz z premierą pierwszego sezonu stał się absolutnym hitem wśród widzów na całym świecie, opowiada historię życia królowej Elżbiety II. Po śmierci swojego ojca, Jerzego VI, przejmuje tron w wieku zaledwie 26 lat, lecz zaskakująco dobrze odnajduje się w nowej rzeczywistości. Zadanie ma o tyle trudne, że w momencie przejęcia władzy, Imperium Brytyjskie traci na znaczeniu. Serial ukazuje królową nie tylko jako głowę jednego z najbardziej znaczących państw na świecie, ale również jako matkę, żonę czy siostrę.

Orange is the New Black (2013-2019)

Historia skupia się na losach Piper Chapman, która zostaje skazana na karę więzienia za przestępstwo, które popełniła 10 lat wcześniej z miłości do swojej dziewczyny, która przy okazji jest również przemytniczką narkotyków. Ląduje w Litchfield, zakładzie dla kobiet, gdzie trudno jej się przystosować do nowych realiów. W serialu bliżej przedstawione są losy także innych osadzonych wywodzących się z różnych środowisk. To, co urzeka w OITNB to połączenie klasycznych wątków dramatycznych z lekkimi, komediowymi gagami.

Grace and Frankie (2015-2021)

Serial komediowy opowiadający historię dwóch tytułowych bohaterek, odwiecznych rywalek, które pewnego dnia dowiadują się o odmiennej orientacji swoich mężów, którzy, na domiar złego, zakochują się w sobie. Grace i Frankie muszą na nowo poukładać swoje życie, dlatego postanawiają zamieszkać ze sobą i wspierać się w tych trudnych chwilach. Serial jest niezwykle lekko napisany, a zabawne sceny przelatają się z momentami, kiedy trudno powstrzymać łzy.

Telefonistki (2017-2020)

Przez wielu niedoceniany serial hiszpańskiej produkcji, którego historia rozgrywa się w Madrycie w latach 20. ubiegłego wieku. Cztery kobiety zatrudniają się w krajowej centrali telefonicznej, gdzie poznają czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość, ale także zdrada, nienawiść czy zazdrość. Niezwykle klimatyczny serial, przy którym można spędzić długie godziny nawet o tym nie wiedząc. Bardzo dynamicznie rozwijająca się historia, która niestety będzie miała w tym roku swoje zakończenie.

Jessica Jones (2015-2019)

Coś dla fanek historii z motywami superbohaterskimi w tle. Koprodukcja Netfliksa i Marvela, która skupia się na losach tytułowej bohaterki, która wskutek stresu pourazowego odkłada swoje nadprzyrodzone moce na bok, by stać się prywatnym detektywem. Pomaga ludziom i osobom, takim jak ona. Jessica nie należy jednak do najbardziej przyjaznych osób, a jej przeszłość nie pomaga jej w prowadzeniu zwyczajnego życia. „Jessica Jones” opiera się na komiksie o tym samym tytule, a jej losy przeplatają się z innymi superbohaterami jak Dardevil czy Iron Fist.

Ostatnie posty