Ciekawe pomysły na aranżacje wnętrz z lustrem w roli głównej

Ciekawe pomysły na aranżacje wnętrz z lustrem w roli głównej

Ostatnie posty

Remontując czy urządzając mieszkanie często pragniemy, aby było ono maksymalnie funkcjonalne, a przy tym mieściło się w ramach nowoczesnego interior designu. Inspiracje możemy czerpać z wielu źródeł, a pomysłów na ciekawe aranżacje wnętrz w sieci nie brakuje. Jednym z najbardziej urzekających trendów w ostatnich latach jest coraz bardziej powszechne zastosowanie luster nie tylko w przestrzeni łazienkowej czy w przedpokoju. Lustra zaczynają się pojawiać również w mniej oczywistych miejscach w polskich mieszkaniach jak salon czy sypialnia. Jak zatem umiejętnie wkomponować lustro w poszczególne pomieszczenia w naszym domu?

Lustro w łazience

To właśnie w łazience najczęściej możemy znaleźć lustro, które oprócz funkcji dekoracyjnej, jest niezbędnym elementem wyposażenia pomieszczenia, w którym na co dzień dokonujemy podstawowych zabiegów higienicznych. Wykonanie niektórych czynności bez obecności lustra byłoby nie tyle niemożliwe, co bardzo problematyczne. Lustro w łazienkach najczęściej umieszczamy tuż nad umywalką, choć coraz częściej nie ograniczamy się jedynie do niewielkiego lustra wiszącego. Ciekawym trikiem, który dodaje charakteru na pozór zwykłej łazience, jest zabudowa jednej ze ścian gładką powierzchnią lustrzaną. Nie dość, że łazienka wydaje się bardziej elegancka i urządzona w nowoczesnym stylu, to dodatkowo staje się optycznie większa.

Lustro w przedpokoju

Można pokusić się o stwierdzenie, że lustro w korytarzu jest niemal tak samo oczywistą sprawą jak lustro umieszczone w łazience. Lustro w przedpokoju jest przede wszystkim praktycznym dodatkiem do wnętrza, z którego korzystamy za każdym razem przygotowując się do wyjścia z mieszkania czy też do niego powracając. Lustro w przedpokoju, podobnie jak w łazience, może skutecznie optycznie powiększyć pomieszczenie – standardowe przedpokoje w blokach czy starych kamienicach niestety nie imponują swoimi rozmiarami. Istnieje jeden ciekawy trik dla lustra w korytarzu – wykorzystane jako drzwi szafy przesuwnej pozwalają uzyskać pomieszczenie nader funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Lustro w sypialni

Gładkie powierzchnie lustrzane przestają być kojarzone wyłącznie z dwoma wcześniej wymienionymi pomieszczeniami. Lustro w sypialni to świetny dodatek do wnętrza niezależnie od zastosowanego w niej stylu wnętrzarskiego. Proste lustro stojące w nowoczesnej, minimalistycznej sypialni zadziała z nie mniejszą korzyścią niż lustro wiszące oprawione w ozdobną, elegancką ramę w sypialni o wystroju klasycznym czy też rustykalnym. Lustro często zastępuje tradycyjne ozdoby ścienne jak obrazy czy kolaże zdjęć, choć w ich sąsiedztwie również prezentuje się bardzo okazale. Warto, by lustro w sypialni ustawione było naprzeciwko okna – w ten sposób pomieszczenie się „otwiera” i zyskuje kilka dodatkowych metrów kwadratowych, oczywiście tylko w formie złudzenia optycznego.

Lustro w salonie

W pokoju dziennym spędzamy zazwyczaj sporą część naszego wolnego czasu, dlatego standardowe ozdoby jak plakaty czy dzieła sztuki współczesnej szybko nam się nudzą. Dlatego warto spróbować wariantu z lustrem zamiast tradycyjnych ozdób ściennych. Umieszczając dwie wiszące tafle bawimy się konwencją, stwarzając iluzję niekończącego się pomieszczenia. W salonie dobrze będzie prezentować się lustro stojące, które może być jednocześnie szafką na biżuterię czy inne niezbędne akcesoria codziennego użytku.

Ostatnie posty