Catering dietetyczny – jak dobrać kaloryczność diety pudełkowej?

catering dietetyczny

Ostatnie posty

Dieta pudełkowa zyskuje coraz większe grono oddanych zwolenników z uwagi na szereg korzyści wynikających z jej stosowania. Catering pudełkowy to przede wszystkim ogromna wygoda – przygotowywaniem pełnowartościowych posiłków zajmują się specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w układaniu jadłospisów, dzięki czemu można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Odpowiednia dieta pudełkowa nierzadko ułatwia również proces odchudzania czy budowania masy mięśniowej, w zależności od wybranego wariantu. Pozostaje jednak pytanie – jaką kaloryczność diety wybrać?

Catering pudełkowy – dlaczego obliczenie kaloryczności diety jest tak ważne?

Obliczenie optymalnej kaloryczności codziennej diety jest niezwykle istotne nie tylko w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dobrze dobrana wartość energetyczna posiłków pozwala osiągnąć swoje podstawowe cele związane z pracą nad wyglądem sylwetki. Catering pudełkowy o odpowiedniej kaloryczności pozwala zgubić zbędne kilogramy, jak również nabrać masy ciała, a to wszystko z zachowaniem dbałości o swój stan zdrowia. Warto pamiętać, że zbyt drastyczne zredukowanie czy zwiększenie liczby spożywanych kalorii negatywnie odbija się na biochemicznej równowadze organizmu.

Catering dietetyczny – jak obliczyć optymalną kaloryczność diety?

Każdy człowiek posiada nieco inne zapotrzebowanie energetyczne, co w dużej mierze wynika z prowadzonego stylu życia czy budowy fizjologicznej. Obliczenie idealnej dawki dostarczonych do organizmu kalorii wydaje się dość skomplikowanym zadaniem, jednak w obliczu darmowych kalkulatorów zapotrzebowania kalorycznego dostępnych w sieci można szybko i sprawnie dobrać odpowiednią dietę pudełkową. Można wyróżnić trzy podstawowe typy kalkulatorów kalorii.

Pierwszy z nich pozwala obliczyć wartość PPM – podstawowej przemiany materii, czyli minimalnej energii niezbędnej do zachowania podstawowych funkcji życiowych. Drugi z kalkulatorów to kalkulator CPM (całkowitej przemiany materii), który z kolei określa aktualne zapotrzebowanie energetyczne człowieka, bazując na czynniku PPM oraz poziomu aktywności fizycznej. Warto również skorzystać z kalkulatora BMI – pozwala on na bieżąco kontrolować, czy masa ciała mieści się w granicach normy. Do obliczenia poszczególnych wartości wykorzystuje się takie parametry jak waga, wzrost czy płeć.

Zobacz także: https://wimet.com.pl/dieta-jesienna-jak-wzmocnic-organizm/

Catering pudełkowy a domowe posiłki

Trzymanie zdrowej diety już samo w sobie stanowi nie lada wyzwanie, dlatego obarczanie się skrzętnym obliczaniem kaloryczności posiłków w planie żywieniowym może działać niezwykle demotywująco.  Gotowe posiłki o wybranej kaloryczności dostarczane są z samego rana i przez cały dzień zachowują swoją świeżość, nie tracąc przy tym na walorach smakowych.

Ostatnie posty