Błędy w pielęgnacji, których warto unikać

Błędy w pielęgnacji, których warto unikać

Ostatnie posty

Pielęgnacja ciała w życiu niemal każdej kobiety zajmuje bardzo ważne miejsce. Chcemy czuć się piękne i młode niezależnie od metryki, dlatego robimy wszystko, aby zahamować proces starzenia się skóry, a także by zawsze wyglądała ona na zdrową i promienną. Jednak chcąc maksymalnie zadbać o swój wygląd, nieświadomie popełniamy kilka prostych błędów, które prędzej czy później odbijają się na kondycji naszej skóry, włosów czy innych newralgicznych obszarów naszego ciała. Wyeliminowanie złych nawyków pielęgnacyjnych z codziennej rutyny to pierwszy krok do perfekcyjnego wyglądu. O jakie złe nawyki zatem chodzi?

Pielęgnacja: codzienny peeling

Podstawowy błąd prowadzący do poważnych problemów skórnych. Nadgorliwość w tym przypadku nie popłaca – zbyt częste usuwanie martwego naskórka bardzo podrażnia skórę, a do tego jest również przyczyną uporczywych wysypek i uczuleń. Codzienne peelingowanie skóry nie pomaga w zachowaniu jej dobrej kondycji – częste traktowanie jej produktem gruboziarnistym tylko pogarsza sytuację. Skóra nie ma czasu na dojście do siebie po zabiegu złuszczającym, dlatego też warstwa nowego naskórka ulega przesuszeniu i uszkodzeniom mechanicznym.

Pielęgnacja: brak stosowania kremów z filtrem

Kolejny błąd, który nagminnie powielamy. W rutynie pielęgnacyjnej bardzo często zapominamy o stosowaniu kremu ochronnego z filtrem UV. Co prawda wiele z nas przypomina sobie o jego istnieniu w trakcie zakupów kosmetycznych na wyjazd wakacyjny, jednak stosowanie kremów z filtrem powinno stać się podstawowym elementem pielęgnacji skóry twarzy. Pamiętajmy o tym, że słońce przez 365 dni w roku jest zagrożeniem dla zdrowia i kondycji tkanki skórnej. Dlatego oprócz tradycyjnego kremu nawilżającego, warto mieć pod ręką produkt z filtrem UV lub pokusić się o krem nawilżający zawierający już odpowiedni faktor ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Pielęgnacja: rzadkie mycie przyborów makijażowych

Wiele z nas posiada całą masę pędzli czy gąbeczek do makijażu, które pomagają nam wykonywać codzienny makijaż. Jest to niesamowite usprawnienie w kontekście czasu, jaki przychodzi nam spędzić na nakładaniu podkładu, wyrysowywaniu brwi czy tworzenia misternego makijażu oka. Jednak bardzo często zapominamy o tak ważnej rzeczy, jaką jest higiena wszelkich przyborów makijażowych czy kosmetycznych, które później mają kontakt z naszą skórą. Brudne pędzle do makijażu czy gąbeczka z pozostałościami fluidu czy pudru to ogromne siedliska bakterii i innych drobnoustrojów groźnych nie tylko dla wyglądu naszej skóry, ale bezpośrednio dla naszego zdrowia. Co ważne, beauty blendery oraz zwyczajne gąbki do mycia ciała powinny być regularne wymieniane – te ostatnie nawet kilka razy w miesiącu.

Pielęgnacja: zbyt krótkie oczyszczanie twarzy

Poranna toaleta to przede wszystkim oczyszczanie skóry twarzy z wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych podczas snu. Śpiesząc się rano do pracy często pośpiesznie przemywamy twarz wodą z dodatkiem żelu myjącego, czego niestety nie można nazwać efektywnym oczyszczaniem. Aby było ono skuteczne, powinno trwać co najmniej około minuty, przy czym nie powinnyśmy pomijać etapu masażu skóry twarzy, a także tonizowania zaraz po jej umyciu. Delikatny tonik pomaga skórze zachować odpowiedni poziom pH, a także minimalizuje podrażnienia i skutecznie usuwa resztki makijażu z poprzedniego dnia.

Ostatnie posty