Ankiety weselne dla gości — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

ankieta weselna

Ostatnie posty

Ankiety weselne dla gości są obecnie coraz chętniej wybierane przez pary młode. Mogą one stanowić uzupełnienie lub alternatywę dla księgi gości. Tego typu elementy powinny z jednej strony być dopasowane stylistycznie do motywu ślubu i wesela. Z drugiej z kolei warto w nich umieścić nietypowe pytania, dzięki którym weselnicy będą mogli udzielić parze młodej kreatywnych odpowiedzi. Na co zwrócić uwagę wybierając ankiety weselne dla gości? Podpowiadamy. 

Ankiety weselne dla gości — design

Wybierając ankiety weselne dla gości, warto postawić na motyw, który został wykorzystany już w przypadku innych papierowych elementów, a więc zaproszeń, winietek, zawieszek na alkohol, numerów stołów czy tablicy z rozmieszczeniem weselników. Dzięki temu wszystkie te elementy będą ze sobą współgrały i stworzą spójną całość. Zazwyczaj ankiety dla gości wybierane są już na takim etapie, na którym ustalony jest design pozostałych papierowych przedmiotów, dlatego ich wybór nie powinien być problemem.

Ankiety weselne dla gości — forma

Akcesoria ślubne takie jak ankiety weselne dla gości dostępne są pod postacią księgi gości lub też jako luźne kartki. Wybór konkretnego rozwiązania jest uzależniony od preferencji pary młodej. Niektóre wolą, aby wszystkie ankiety były ze sobą zszyte pod postacią zeszytu lub księgi. Wiele par młodych jednak stawia na luźne kartki, które po wypełnieniu goście umieszczają w specjalnej skrzynce.

Ankiety weselne dla gości — pytania

Wybierając ankietę dla gości, musimy zastanowić się również nad tym, jakie pytania chcemy umieścić w takim formularzu. Często sklepy, które oferują tego typu produkty, posiadają już gotowe wzory, z których para młoda może skorzystać. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby samodzielnie wymyśliła pytania i umieściła je w wybranej przez siebie kolejności na takim formularzu, dzięki czemu będą ona bardziej spersonalizowane i dostosowane na przykład do klimatu wesela, a także charakterów gości.

Ostatnie posty